SZYBKI KONTAKT
501 37-09-09

uszczelki

Guma silikonowa nieprzypadkowo jest tak często wykorzystywana do produkcji uszczelek stosowanych w niezliczonych gałęziach przemysłu. Odporność na wilgoć, jonizacje czy naprężenia powoduje, że silikonowe uszczelki stanowią po prostu najpewniejsze oraz najtrwalsze rozwiązanie izolacyjne. Higieniczność i sterylność pozwala natomiast na bezpieczne wykorzystywanie tego rodzaju uszczelek w przemyśle spożywczym, w medycynie, czy też w farmacji. Silikon należy grupy elastomerów, czyli grupy tworzyw sztucznych oraz naturalnych, których właściwości pozwalają na modyfikację kształtu, czyli odwracalnej modyfikacji pod wpływem sił mechanicznych. Na tle wielu innych elastomerów silikon wyróżnia jednak szereg bardzo istotnych właściwości, które przedstawiamy poniżej.

uszczelki

Nieszczelne okna mogą okazać się naprawdę sporą uciążliwością, szczególnie w sezonie grzewczym. Jeśli okno pozostaje nieszczelne, to temperatura w pomieszczeniu będzie spadać, a tym samym zwiększa się nasze zapotrzebowanie na energię cieplną, co oczywiście sprawia, że koszty ogrzewania rosną. Jedynym sposobem na zapewnienie sobie stuprocentowej pewności, że nasze okna są uszczelnione prawidłowo, jest ich uszczelnienie.

uszczelki

Trudno wyobrazić sobie nowoczesną technologię okienną, drzwiową czy motoryzacyjną bez wymyślonych przed wieloma laty starych dobrych uszczelek. Należy jednak mieć świadomość, że wraz z rozwojem technologii rozwinęła się także technika produkcji uszczelek, rozszerzając znacznie pole ich zastosowania.